Fotbal muži

V sobotu 14. dubna přijel do Ostrova poslední tým tabulky Lokomotiva Karlovy Vary. Zápas se podle očekávání vyvíjel jednoznačně a domácí nenechali nikoho na pochybách.

Hned v úvodu zápasu se však prosadili hosté. Liška se nerozuměl se Süttem při výběhu pro míč, soupeř toho dokázal využít a ve 3. minutě se dostali do vedení. Naštěsí o pět minut později našel Klaus nabíhajícího Nýbera, který hlavou srovnal na 1:1. Ostrov si nadále vytvářel brankové příležitosti, hráči Lokomotivy byli pod neustálým tlakem. Další gól přišel ve 26. minutě, kdy se opět trefil Nýber. Ve 36. minutě zvýšil na 3:1 Pachta. Minutu před koncem zatáhl Vrba míč po pravé straně, nacentroval na Nýbera, který se nemýlil.

„Tak hned po prvním útoku nám dal soupeř branku, to se stane, ale věřil jsem v naší sílu a to se projevovala celý poločas, měli jsme veliké šance. Nakonec 4:1 poločas, myslím si, že do druhého poločasu půjdeme s tím, že dáme další branky“ řekl Ivan Filip – trenér.

Ondra Nýber byl po 15 minutové přestávce opět při chuti. Hned v první minutě druhého poločasu dokázal obejít tři hráči soupeře, technicky přehodil brankáře a zvýšil na 5:1. Což nebylo od tohoto hráče vše, v 52. minutě vstřelil v utkání svoji pátou branku a na světelné tabuli svítilo skóre 6:1. O dvě minuty později zvyšoval Vrba. Honza Liška přidal z trestného kopu osmý gól domácích. V 60. minutě to bylo již 9:1 zásluhou Vrby. V 85. minutě se ke slovu dostal ještě jednou soupeř a vstřelil druhou branku do sítě gólmana Sütta. Do hry se po vleklém zranění dostal i Jakub Diviš, který v 87. minutě dal 10. gól Ostrova a uzavřel skóre zápasu na konečných 10:2.

„Nakonec jsme opět zvítězili vysoko 10:2, to mluví za vše. Všichni ti soupeři, co tady byli, tak jsme je přehrávali. Naše kvalita je opravdu vysoká, věřím, že se budeme dál prosazovat s tím naším útočným fotbalem a dávat další branky a těšíme se na dalšího soupeře. Teďka jedeme do Staré Role, kde je to vždycky těžké. Hrajeme tam v sobotu dopoledne a potom máme doma Fr. Lázně, který jsou třetí a to bude zajímavý utkání.“ sdělil Ivan Filip – trenér.

Ve Staré Roli vybojovali fotbalisté FK Ostrov velmi cenné vítězství. Sice na hřišti soupeře prohrávali, naštěstí se jim podařilo zápas otočit, brankami Nýbera a Lišky, zvítězili 2:1 a připsali si tak další tři důležité body. Ostrovu také pomohla Lomnice, která ve Žluticích prohrála 3:0 a FK Ostrov tak vede tabulku krajského přeboru s náskokem 6 bodů.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov