Fotbal divize Ostrov x Klatovy

Fotbalisté FK Ostrov porazili v 8. kole divize A pražskou Aritmu 2:0. Stejně úspěšní byli o týden později na domácím hřišti a diváci viděli první domácí výhru.

V sobotu 8. října bojovali fotbalisté FK Ostrov proti týmu SK Klatovy 1889. Do utkání vstoupili hosté ve velkém stylu a do vedení šli už v 6. minutě, hlavičkou překonal domácího gólmana Lukáš Bezděk. Domácí se z rychlého gólu nepoložili, naopak souvislým tlakem nutili soupeře k chybám a v 19. minutě vyrovnal po centru Vrby hlavou Jakub Diviš. Po několika vteřinách viděli diváci další branku domácích, která kvůli ofsajdu nebyla uznána. Ve 22. minutě se do další velké šance dostal Diviš, který však bránu hostů těsně minul. Do konce prvního poločasu už žádný gól nepadl.

„Je to těžký zápas samozřejmě, je to 1:1. Já doufám, že ještě dáme nějakýho góla a dotáhneme to do vítězného konce,“ uvedl kapitán FK Ostrov Julius Horváth.

Domácí byli při chuti i v úvodu druhého poločasu. Dostali se do několika šancí, ale ta největší přišla ve 48. minutě. Tolar byl faulován v pokutovém území a Milan Novotný nařízenou penaltu s přehledem proměnil. Ostrov poprvé na domácím hřišti vedl, přesto se nestáhl a hráči pokračovali ve skvělém útoku, vyráželi do rychlých brejků a obrana hostů měla co dělat. Kapitán Horváth kopal trestný kop z 18 metrů a napálil břevno. V 85. minutě mohl Tolar rozhodnout, ale minul prázdnou bránu. Poslední minuty ubíhali pro všechny nebezpečně pomalu, ale vše dobře dopadlo. FK Ostrov si už jednogólové vedení vzít nenechal a připsal si zaslouženě další tři body.

„Samozřejmě jsme šťastní, že jsme to konečně zlomili. Třikrát jsme prohráli, teď jsme konečně vyhráli. Podali jsme super výkon, obětatavej. Už minulý týden na Aritmě jsme vyhráli a tak jsme to chtěli potvrdit doma a tím se posunout trošku do středu tabulky a prostě udržet tu divizi a hrát ten dobrej fotbal,“ dodal trenér FK Ostrov Ivan Filip.

FK Ostrov je po devíti kolech s jedenácti body na 12. místě v tabulce divize. 10. kolo odehrají ostrovští fotbalisté v sobotu 15. října na hřišti týmu Admira Praha, která je v tabulce divize A na výborném 4. místě.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov