Fotbal divize

V posledním kole fotbalové divize B Ostrov zcela jednoznačně přehrál Neratovice. Pro záchranu v divizi jim mohla pomoct už jen výhra Čížové v Dobříši.

FK Ostrov začal zápas na domácí půdě velmi dobře a bylo znát, že opravdu jdou za svým cílem. V 16. minutě byl v pokutovém území sražen Ondřej Nýber, k penaltě se postavil Nedbalý a nemýlil se. I nadále hrál Ostrov velmi aktivně a tlačil hosty před jejich branku. V poslední minutě prvního poločasu vstřelil svoji druhou branku František Nedbalý. Druhý poločas byl opět v režii ostrovských hráčů. Ve 47. minutě završil svůj hattrick Nedbalý. O minutu později zvyšoval na 4:0 Jakub Vrba. Od 62. minuty hráli hosté v 10, kdy musel po červené kartě opustit hřiště Radek Hrdý. Do konce zápasu se už nic významného nestalo, domácí si hlídali svůj čtyřgólový náskok, hosté z Neratovic ani neprojevovali snahu něco se zápasem udělat. Tři body pro domácí i nadále živili naději na udržení v divizi, čekali jen na výsledek z Dobříše.

„Bylo to těžký vyhrát, aby jsme se udrželi v divizní soutěži, kluci to pojali dobře, vyhráli jsme 4:0, jsem rád“ řekl Ivan Filip – trenér.

Vysoká výhra ještě držela naděje Ostrova na udržení v divizi, důležitý byl výsledek Dobříše s Čížovou. Nakonec zavládl smutek, protože Dobříš porazila Čížovou 2 : 1 a Ostrovu by k postupu naopak pomohla výhra Čížové. Po pěti dnech přišla přeci jen radostná zpráva. Vzhledem k nedoplnění divize ze tří krajských přeborů postupujícími mužstvy, zůstane FK Ostrov v divizi i v příští sezóně 2019/2020. Pro trenéra Filipa však byla letošní sezóna u A týmu poslední.

„Vlastně to tady bylo moje poslední utkání. 8 let jsem tady trénoval muže, 17 let v kuse tady trénuju v Ostrově. Takže se vlastně těším na další výzvu, v Ostrově zůstávám a tady budu fandit klukům. Myslím si, že za těch 8 let jsme tady hodně dokázali, 2x jsme vyhráli divizi. Věřím, že budeme hrát další rok divizi a myslím, že tady těch úspěchů bylo hodně. Takže já děkuji fanouškům, děkuji hráčům. Díky a určitě se zase uvidíme na fotbale“ sdělil Ivan Filip – trenér.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov