Fotbal – divize

Fotbalisté FK Ostrov prohráli v domácím zápase a sestup do krajského přeboru je na spadnutí.

V sobotu 1. června odehráli ostrovští fotbalisté domácí zápas proti těžkému soupeři FC Chomutov, který se v Ostrově představil s bývalými ligovými hráči Patrikem Gedeonem a Martinem Bočkem. Hosté vytěžili z minima maximum a díky hatricku Filipa Turka si odvezli plný počet bodů.

Ostrov opět zradila koncovka. Skóre zápasu otevřeli chomutovští, v 11. minutě po pěkné akci hostů přesně zakončil Turek. Domácí se v žádném případě nevzdali a v 18. minutě vyrovnali, přesnou střelou z hranice šestnáctky skóroval Michal Kobera. Ostrov si i nadále vytvářel šance, ale bez úspěchu. Ve 23. minutě se na oplátku hosté nemýlili a Turek zvýšil na 2:1 pro Chomutov.

Po změně stran se domácí stále tlačili před branku soupeře, měli stoprocentní šance, které však nedokázali využít, vše řešili křečovitě a přišel gólový trest ze strany soupeře. Filip Turek završil svůj hattrick a v 71. minutě vsítil zlomovou branku utkání, která poslala Ostrovské hráče zpět do krajského přeboru.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov