Fotbal – divize

Ve 26. kole divize B přivítal FK Ostrov na svém hřišti tým FK Motorlet Praha.

Pro Ostrov bylo domácí utkání velmi důležité, stále bojuje o záchranu v divizi. Naopak Motorlet je v tabulce na 4. místě. Ve vyrovnaném utkání viděli diváci 6 branek – tři na každé straně. Zápas tak došel až k penaltovému rozstřelu. Nakonec se radovali domácí. Motorlet je zkušené mužstvo, v jeho řadách hraje výborný fotbalista Jan Rajnoch, který prošel několika ligovými mužstvy a také hrál v Turecku. První poločas začali lépe domácí, v 6. minutě přihrál výborně Kobera na na nabíhajícího Nýbera a ten se nemýlil. O 4 minuty později tečoval nešťastně Rašman a soupeř vyrovnal. Důležitý moment utkání přišel ve 30. minutě, kdy hosté nedali penaltu. Ve 37. minutě ale zvýšili na 2:1. V prvním poločase byl Ostrov pod neustálým tlakem soupeře. Motorlet měl několik šancí, který gólman Sütto vychytal. Ostrovský gólman se blýsknul skvělým zákrokem hned v úvodu 2. poločasu. Ve 49. minutě po chybě Rašmana chytil velkou šanci soupeře. To domácí nakoplo a v 56. minutě přišla vyrovnávací branka Nedbalého. Ostrov se dokázal vyrovnat hře soupeře, začal si vytvářet další příležitosti, především z brejkových situací. V 76. minutě zvýšil Franta Nedbalý na 3:2. Ostrov se snažil bránit slibný výsledek, Motorlet začal tlačit, v 82. minutě z toho bylo břevno. V 83. minutě se už soupeři podařilo vyrovnat na konečných 3:3. Následovaly penalty, které zvládl Ostrov lépe, vyhrál 4:3 a připsal si dva důležité body a nadále bojuje o setrvání v divizní soutěži. V sobotu 1. června přivítá FK Ostrov doma tým FC Chomutov.

Rubriky:  Zprávy
Region:  Ostrov