Fotbal – divize

V sobotu 10. listopadu se na hřišti FK Ostrov odehrálo jediné divizní derby v rámci karlovarského kraje.

Mužstvo FK Ostrov přivítalo tým FK Olympia Březová. Očekávalo se zajímavé utkání se skvělou diváckou kulisu. Domácí hned od první minuty utkání zatlačili soupeře, byli aktivnější, dobře kombinovali a přesnými centry ze stran zaměstnávali Březovskou obranu. Hosté bránili s osmi hráči a čekali na brejkovou situaci. Ostrov mohl jít do vedení hned v 1. minutě, po rohovém kopu zakončoval Vondráček hlavou těsně vedle tyče. Pokračoval tlak domácích, ale ve velkém vápně nebyli dostatečně důrazní, aby vstřelili jako první branku. Ve 27. minutě chyboval Kobera, míč se dostal k nejvíce nebezpečnému hráči Březové, extraligovému Vaněčkovi, který přesně přihrál a soupeř otevřel skóre zápasu. Ostrov nadále dobře kombinoval, ale nedokázal do konce poločasu vstřelit branku. Druhý poločas začali lépe hosté. Ve 48. minutě domácí obrana špatně pokryla Vaněčka, který se dokázal prosadit mezi třemi hráči a zvyšoval na 0:2. Přestože Ostrov prohrával o dvě branky byl neustále aktivní, soupeř byl pod tlakem. V 59. minutě centroval Vrba do vápna, Nýber bohužel netrefil míč. V 69. minutě přišel centr z pravé strany na Duška, ten střelou z vápna snížil na 1:2. Posledních 20 minut utkání si domácí vytvořili obrovský tlak, soupeř s trochou štěstí ubránil těsnou výhru.

O týden později zajížděl FK Ostrov do Neratovic, pokusit se získat poslední body v podzimní části. Bohužel i tentokrát byl soupeř lepší a Ostrov utržil vysokou porážku 4:0. Po podzimní části se FK Ostrov usadil na 14. místě v tabulce divize B.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov