Fotbal – divize

FK Ostrov ani v dalším domácím zápase nebyl úspěšný a všechny tři body si odvezli hosté z Prahy.

V sobotu 13. října dorazil na ostrovské hřiště tým Meteor Praha. Hosté byli před vzájemným zápasem pouze dvě příčky před domácím týmem. Proto všichni věřili v úspěch Ostrovských hráčů. Nakonec důvod k radosti nebyl, Pražáci zvítězili 2:0.

Začátek utkání byl vyrovnaný, obě mužstva hrála ze zabezpečené obrany. Ve 25. minutě přišla první velká šance Ostrova. Pachta vybojoval míč, následovalo rychlé přečíslení soupeře, přesnou přihrávku zachytil Dušek, který střelou ve vápně překonal brankáře, ale gólu stačil na brankové čáře zabránit hráč Meteoru. Šance přišla i ze strany hostů, ve 33. minutě vyrazil Sütto prudkou střelu k tyči. Ve 38. minutě se uvolnil Ondra Nýber, jeho střela mířila do brankáře, gól však nepadl ani po následné dorážce.

Druhý poločas začal v klidnějším tempu, pražáci zahrozili v 69. minutě, Sütto prudkou střelu vyrazil, ale rozhodčí pak ve vápně odpískal ruku Kobery. Nařízenou penaltu hosté bez problémů proměnili. Ostrov otevřel hru a snažil se o vyrovnání. V 78. minutě přišla brejková situace soupeře a bohužel faul domácích ve vápně, i druhá penalta skončila za zády ostrovského gólmana. Trenér Filip neskrýval po zápase zklamání.

„Samozřejmě leží, jak se říká ve fotbalové hantýrce, na nás deka, nejde nám to. V prvním poločase musím říct, že jsme hráli dobře, měli jsme dvě velké šance, 100%, který jsme neproměnili, škoda, že nevedeme 1:0. Druhý poločas byl vyrovnaný, ani jeden účastník si tady nevytvořil šance, ale nakonec penalta, otevřeme hru, druhá penalta a je po zápase.“ sdělil Ivan Filip – trenér FK Ostrov.

FK Ostrov je po 10 zápasech na 13. místě v tabulce divize, má 12 bodů za 4 výhry. Do konce podzimní části zbývá odehrát 5 zápasů.

„Jedeme zase do Prahy na Motorlet, což bude samozřejmě těžké utkání, ale musíme bojovat. My víme, že hrajeme o záchranu v této soutěži a tam jsme pořád, máme o co bojovat, věřím, že to zlomíme a ještě uděláme do konce podzimní části nějaké body a bude to lepší“ dodal Ivan Filip – trenér FK Ostrov.

Domácí zápas sledovalo v sobotu téměř 400 diváků. Další utkání doma odehrají fotbalisté v sobotu 27. října proti týmu Baník Souš.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov