Fotbal

Fotbalisté FK Ostrov si po vysoké prohře v Hostouni chtěli spravit chuť na domácím hřišti proti týmu TJ Tatran Rakovník.

V neděli 23. září zajížděli ostrovští fotbalisté do Hostouně, odkud si přivezli krutou porážku 7:1. O týden později bohužel ztratili body i na domácím hřišti. Papírově silnějším soupeřem byl Ostrov, ale Rakovník přijel s jasným cílem, zvítězit a připsat si první tři body. Od úvodního hvizdu byli hosté aktivnější. První šanci využili hned v 7. minutě, kdy byl nařízen trestný kop. Ostrovský gólman sice míč vyrazil před sebe, soupeř však dorážkou otevřel skóre zápasu. Další šance Rakovnických hráčů přišla ve 12. minutě, Matoušek zachránil další gól na brankové čáře. Ostrov byl zaskočen aktivitou hostů, přesto se ve 20. minutě dostal k míči Ondra Nýber, ve vápně obešel Rakovnického hráče, ale následně nedokázal využít příležitost. Ve 41. minutě přišla velká chyba domácí obrany, soupeř dokázal využít situace a zvýšil na 0:2. Před koncem prvního poločasu Ostrov nevyužil 100 % šanci, kdy Tolar sám před brankou nedokázal vstřelit důležitou branku, která by domácím určitě pomohla do druhého poločasu.

Do druhého půle vstoupili domácí lépe. Ve 47. minutě se dostal do šance Nýber, nedokázal však nadvakrát prostřelit brankáře. V 61. minutě se snažil hlavou zakončit Voráček, bohužel střela šla přímo do brankáře. O dvě minuty později přišel další velký tlak ve velkém vápně soupeře, opět bez vstřelené branky do sítě hostů. Gól nakonec padl v 77. minutě, po rohovém kopu snížil na 1:2 hlavou Voráček. V 81. minutě chyboval Sütto, který nesmyslně fauloval a z následné penalty rozhodl soupeř o utkání. FK Ostrov prohrál 1:3 a v tabulce divize klesl na 8. místo se ztrátou 6 bodů na první TJ Sokolo Houstoň.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov