Fotbal

V sobotu do Ostrova přijel druhý tým tabulky. Lomnice jako jediný tým porazil na podzim FK Ostrov na svém domácím hřišti. Odveta se zdařila a Ostrov porazil Lomnici 4:2.

Utkání bylo od první minuty vyrovnané, hráči z Lomnice dobře bránili a snažili se rychlými protiútoky ohrožovat ostrovskou branku. Domácím se naopak nedařila rozehrávka a většinu útočných akcí nedokázali dotáhnout do konce. Prvních 30 minut utkání se spíše odehrávalo od vápna k vápnu. Ve 33. minutě začal být Ostrov odvážnější kolem velkého vápna a přišly i první gólové šance. Tomáš Bahleda vystřelil z 25 metrů, brankář vyrazil na roh. Ve 39. minutě se dostal do velké šance Ondřej Nýber, lomnický gólman s velkým štěstím jeho střelu vyrazil. Ve 41. minutě přišel na řadu trestný kop z 22 metrů, který zahrával Bahleda, trefil se přesně k tyči a otevřel skóre utkání. Ve 44. minutě centroval z levé strany Honza Liška, volný Ondra Nýber zvyšoval hlavou na 2:0.

První velkou šanci si ve 2. poločase vytvořil Dušek, bohužel nastřelil tyč. O dvě minuty později to však napravil a do prázdné brány zvyšoval na 3:0. Čtvrtý gól přidal v 56. minutě hlavou Petr Kluas

Ostrov neustálým napadáním donutil soupeře k chybám a zdálo se být rozhodnuto. Hosté se nechtěli vzdát a nakonec se jim podařilo utkání zdramatizovat. V 59. minutě po chybě ve vápně snížili lomničtí na 1:4. Podobná situace nastala v 64. minutě, kdy opět ostrovští soupeře podcenili a inkasovali podruhé. Závěr utkání si již pohlídali a dotáhli ho do vítězného konce.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov