Fotbal

V posledních dvou kolech nenechali fotbalisté FK Ostrov nikoho na pochybách, vyhráli oba zápasy a postup do divize je téměř jistý.

V sobotu 13. května se na hřišti FK Ostrov hrálo okresní derby s Nejdkem. Hosté poslední 4 utkání vyhráli, proto byl očekáván vyrovnaný duel. Nakonec nedokázali nejdečtí hráči prověřit domácí a a odvezli si vysokou porážku 7:0.

V 5. minutě odcentroval Dušek z levé strany, míč prolétl v malém vápně a Bahleda hlavou otevřel skóre zápasu. O pět minut později vypíchl Nýber soupeři míč, ze strany běžel sám na brankáře, situaci ale špatně vyřešil a nejdecký gólman jeho střelu vychytal. Ostrov si neustále vytvářel brankové příležitosti, Nejdek si také dokázal vytvářet šance, hrál se otevřený fotbal nahoru, dolu. Ve 28. minutě střílel Pachta z 18 metrů, soupeř tečoval a brankář už neměl šanci zareagovat. V prvním poločase byli domácí lepší než soupeř, mohli vstřelit i víc než 3 góly.
Ostrov šel do druhého poločasu především s tím, aby udržel  vysoké tempo hry a soupeři díky tomu docházeli síly, což se nakonec povedlo. V 51. minutě nacentroval Tolar z levé strany na volného Lišku, který zakončoval do prázdné branky. Na 5:0 zvyšoval v 66. minutě Nýber.

O deset minut později poslal Bahleda prudkou přihrávku nabíhajícímu Nýberovi, který šanci využil. Na konečných 7:0 v 84. minutě uzavřel okresní derby opět Ondřej Nýber. Dle slov trenéra Filipa je již o vítězství v krajském přeboru rozhodnuto a nyní může připravovat tým pro divizní soutěž.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov