FK Ostrov x SOUŠ Most

Fotbalisté FK Ostrov ani napodruhé nedokázali porazit soupeře v penaltovém rozstřelu a museli se spokojit s jedním bodem.

V sobotu 27. října se ostrovští fotbalisté v předposledním domácím zápase podzimní části utkali s týmem SOUŠ Most. Souši se v posledních zápasech dařilo, stejně tak Ostrov odehrál na Motorletu kvalitní utkání. Ve velmi vyrovnaném zápasu, kdy po 90 minutách svítilo na tabuli skóre 0:0, byli nakonec úspěšnější hosté. Utkání bylo od začátku rychlé, důrazné, většinu osobních soubojů vyhrávali hosté. V 18. minutě přečíslil Ostrov obranu, Kobera postupoval sám na bránu, přihrál Duškovi, který z levé strany vystřelil, brankář však vyrazil, do brány mohl ještě dorazit Tolar, bohužel minul. Domácí po této šanci začali být aktivnější, měli více míč na kopačkách. Ve 22. minutě zahrávali rohový kop, brankář Souše podběhl míč, Liška hlavou střílel vedle.

„První poločas a vůbec celkově to utkání je to hrozně bojovný, jsme věděli, že to mužstvo je silný, že je silný na balkóně, takže dneska to bolí. Uvidíme, jak bude druhý poločas vypadat“ řekl Ivan Filip – trenér FK Ostrov.

2. poločas začal opatrně na obou stranách. V 51. minutě po brejkové situace přihrál Jankovský Duškovi, který opět střílel pouze do brankáře. V 58. minutě přišla další velká šance domácích, střelu však vyrazil brankář. V 70. minutě měla být odpískaná jasná penalta na Nýbera, rozhodčí situaci vyhodnotil bohužel jinak. Ostrov byl lepším týmem na hřišti, vytvářel si brankové příležitosti, soupeř byl pod velkým tlakem, docházeli mu síly, ale bohužel domácí nedokázali vstřelit tolik potřebnou branku. Utkání skončili 0:0, o druhém bonusovém bodu rozhodovali penalty, které Ostrov prohrál.

„No jo, tak je to škoda. Jeden bod máme, myslím si, že je to málo. Od té 20. minuty 2. poločasu jsme byli lepší než soupeř. Zatlačili jsme ho, mohli jsme dát branku, abychom vedli 1:0, potom věřím, že bychom vyhráli, ale nedaří se nám střelecky. 0:0, jeden bod, prohrát na penalty, je to taková loterie, je to škoda, mrzí mě to“ sdělil Ivan Filip – trenér FK Ostrov.

FK Ostrov je se 14 body na 13. místě v tabulce divize. Ostrovští fotbalisté odehrají poslední tři zápasy v podzimní části. V sobotu 3. listopadu odehrají zápas v Chomutově, o týden později se bude hrát doma derby s Březovou.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov