FK Ostrov porazil Aritmu Praha a získal tři body

1. kolo divize A odehráli fotbalisté FK Ostrov doma se silným týmem Aritma Praha. Ostrovští dali jasně najevo, že se chtějí v divizi udržet a tři body zůstali doma.

Od první minuty byl zápas mezi Ostrovem a pražskou Aritmou velmi vyrovnaný. První šance přišla ze strany domácích, Dušek šel sám ze strany na bránu, ale střela šla mimo. Šance přišla i na druhé straně, naštěstí Turák trefil pouze nohu gólmana Sütta. Další velká šance domácích přišla v 19. minutě, kdy Nýber utekl pražské obraně, ale jeho šanci zneškodnil gólman a byl z toho jen rohový kop. Do konce prvního poločasu bylo k vidění ještě několik šancí na obou stranách.

“ Myslím si, že je to hodně vyrovnaný utkání, je vidět, že my chceme hodně. Proto ze začátku jsme byli hodně v křeči, ale teďka na konci toho poločasu, myslím si, že jsme se do toho dostali a měli jsme nějaký šance a zatím 0:0. Uvidíme do druhýho poločasu“, konstatoval trenér Ivan Filip.

V druhém poločase byli lepší hosté, začalo se jim dařit v kombinacích a na řadu přišly i vyložené šance, které naštěstí nedokázali proměňovat. Čas neúprosně běžel a bylo jasné, že kdo dá gól, tak vyhraje. Deset minut před koncem kopal Tolar přímák, překvapivě rozehrával krátce na Ludvíka Tůmu, ten propálil obranu hostů a jeho trefa byla přesná. Sokolovský Tůma posílil Ostrovský tým a svoji premiéru po dlouhém zranění zvládl na výbornou.

“ Samozřejmě jsme rádi, že nastoupil, protože je nám to vysokej hráč, nám hodně hraje ty vysoký balóny a rozhodl to utkání, takže o to je to ještě lepší „, radoval se trenér Filip.

Asyn: Aritma se ještě snažila o vyrovnání a domácím zatápěla do poslední vteřiny. V závěru zápasu přeci jen dali hosté branku, ale po včas odpískaném ofsajdu a praporek čárového jim tak zkazil radost. Ostrov zvítězil zaslouženě 1:0 a udržení v divizi se tak přiblížilo.

“ Samozřejmě jsme věděli, že Aritma Praha, je to pražskej klub, kterej je, všechny ty pražský kluby jsou silný a tak jsme věděli, co nás čeká, ale myslím si, že můžeme být spokojený, že takhle se bojuje o ty body, o tu záchranu, kterou bysme chtěli tady pro Ostrov, abychom zachovali tu divizi. Dneska jsme zahráli bojovně a deset minut před koncem branka vítězná a to je supr „, dodal trenér Ivan Filip.

Rubriky:  Sport Zprávy
Region:  Ostrov