FK Ostrov na Edenu

Fotbalistům FK Ostrov se v úterý 26. března splnil dětský sen. Měli tu čest zahrát si proti lídru Fortuna ligy – týmu SK Slavia Praha. Utkání se uskutečnilo v rámci projektu Kopeme za fotbal, kde byl ostrovský tým přihlášen. FK Ostrov získal pozvání za vítězství v soutěži o největší počet vstřelených branek v soutěžním ročníku 2017/2018. V posledním týdnu byla v nejvyšší soutěži reprezentační přestávka, proto byl FK Ostrov pozván do Prahy právě v tomto termínu. Nejprve si fotbalisté prohlédli stadion v Edenu s veškerým zázemím, a hlavně nově otevřené muzeum Slavie Praha. Fotbalisté měli opravdu šťastný den, díky tomu, že se v úterý 26. března hrálo přátelské utkání mezi ČR a Brazílií bylo na jediný den otevřeno muzeum historie České a Brazilské reprezentace. Zde mohli vidět zlaté míče pro nejlepší hráče Josefa Masopusta a Pavla Nedvěda, dále pohár za 2. místo z MS v roce 1962 v Chile a další historické skvosty a zajímavosti. Z Edenu se ostrovský tým přesunul na Strahov a na stadionu Evžena Rosického sehrál utkání 2 x 35 minut proti Slavii Praha. Více o zápasu a rozhovory vám nabídneme v dubnovém vydání sportovního pořadu S mix.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov