Cross city triatlon

Akce s názvem Cross city triathlon proběhla v sobotu 16. června na Starém náměstí v Ostrově, v Jáchymově a po náročných trasách Krušných hor. Cenné vítězství si z Ostrova odvezli Vojtěch Bednarský a Jindřiška Zemanová.

Pořádání akce se ujal organizační tým City triatlon. Závod byl navázáním na desetiletou tradici terénních triatlonů, které pořádal X team BaNo Karlovy Vary. Absolutní novinkou bylo přemístění startu a plavecké části do retenčních nádrží pro zasněžování pod Jáchymovskou sjezdovkou s velmi chladnou, ale křišťálově čistou vodou. Závod byl odstartován na Starém náměstí v Ostrově dětským závodem. V 9:30 vyběhly na trasu dlouhou 400 metrů děti do 6 let.

„V 9:30 odstartovaly nejmenší děti ve věku 0 – 6 let a poté v dalších kategoriích již v kombinaci kola a běhu na tratích v různých délkách, úměrných jejich věku“ uvedl Vladimír Malý – ředitel Czech city triatlon.

Všechny děti zvládly svoji trasu na výbornou, v cíli je čekala malá odměna, občerstvení a na ty nejlepší také medaile. V kategorii do šesti let byli za statečnost odměněni všichni malí běžci. V kategorii 2009 a mladší se zvítězili Hugo Macháček z Triatletu K. Vary a Lucie Rybáková z Biatlon klubu Ostrov. Ze stejného klubu přidal bronz Filip Novák. Mezi ročníky 2007/2008 se nejvíce dařilo Davidu Bauerovi a Viktorii Pátková z oddílu X team BaNo. Bronzová mezi děvčaty byla domácí závodníce z Biatlon klubu Ostrov Kristýna Kotlánová. Tobiáš Košina z X teamu BaNo a Terza Burlová z Triatlonu Plzeň zvítězili mezi ročníky 2005/2006. V kategorii 2003/2004 brali zlato Jan Dvořák z LK Slovan K. Vary a domácí závodnice Johana Nováčková, která reprezentuje X team BaNo. Hlavní závod dorostenců, dospělých a veterénů proběhl od 13 hodin.

„Závodníci budou plavat v retenčních nádržích pod jáchymovskou sjezdovkou, budou plavat 300 metrů a v krásných křišťálových jezerech, které jsou určené pro zasněžování s horskou vodou. Čekají je dva výběhy, dva seskoky do vody“ řekl Vladimír Malý – ředitel Czech city triatlon.

Po absolvování náročné plavecké tratě čekala na triatlonisty cyklistická část po trialových trasách skiareálu Klínovec, dále na Suchou, do Vykmanova až na Staré náměstí v Ostrově. Zde vyměnili kola za běžeckou obuv a vydali se na závěrečný běh na 5 km. V letošním roce se na start závodu postavily pouze dvě štafety, z toho jedna ostrovská, ve složení Martínek, Sklenář, Šeratovský, reprezentující Městský úřad.

„Jedu jenom štafetu, protože určitě jste si změřili teplotu vody a do toho fakt nejdu. Takovou odvahu nemám, takže jsem sehnal někoho, kdo bude plavat, mého pana zástupce, já si to odjedu na kole a pan Šeratovský z úřadu nám to doběhne, já doufám, že dopadneme dobře“ uvedl Ladislav Martínek – závodník.

Voda v retenčních nádržích byla opravdu studená – jedna měla 13 st. Celsia, druhá dokonce pouze 9. Proto rozhodčí rozhodli, že se plavecké části mohli zúčastnit pouze ti závodníci, kteří měli neopren. Ostatní byli zařazeni do duatlonu – kolo a běh. Někteří závodníci neskrývali zklamání.

„Bude to určitě náročné, jen mě mrzí, že nebude to plavání, protože ta voda je studená. No tak to kolo a běh si myslím, že to vynahradí, že si dám do těla“ uvedl Martin Filip– závodník.

Nejlepšími v duatlonu byli Jakub Radl z Domažlic a Šárka Holubová. Klasický triatlon nakonec dojelo 40 závodníků. Absolutním vítězem se s časem 1:04:33 stal Vojtěch Bednarský, před druhým Petrem Ondřejem. Nejlepší mezi ženami byla Jindřiška Zemanová. Velký obdiv a uznání si vysloužil také nejstarší závodník triatlonu, 65 letý Martin Pospíšil, který zvládl celou náročnou trasu za 1:38:39.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov