Běh v parku

Celoroční sportovní soutěž Olympiáda ostrovských škol pořádaná MDDM byla slavnostně ukončena v úterý 29. května v zámeckém parku.

Poháry a ceny pro tři nejlepší školy předával starosta Ostrova Ing. Josef Železný a Michal Geier – sledgehokejista, kapitán národního týmu a účastník paraolympijských her v korejském Pchojnčangu. Do celoroční soutěže se započítávaly u prvního stupně dvě soutěže (olympiáda na ledě a štafetový běh), na druhém stupni tři soutěže (olympiáda na ledě, minitretra a štafetový běh). Pohár městské rady určený pro 1. stupeň vybojovali žáci ZŠ Masarykova, na druhém místě se umístila ZŠ Májová, na třetím ZŠ a MŠ Myslbekova. Pohár starosty města pro 2. stupeň převzali z rukou samotného starosty sportovci ze ZŠ Masarykova, na druhém místě se letos jen těsně umístila ZŠ a MŠ Myslbekova, na třetím místě ZŠ Májová a na 4. gymnázium.

„Bylo to úžasný, závodu jsem se nemohl zúčastnit vzhledem k mé fyzické kondici. A pro mě byl ten sportovní zážitek, že jsem mohl předat ty medaile a šek teda předal kolega. 23:14:34, Michal Geier – sledge hokejista 23:14:59 Já si vůbec myslím, že všeobecně je moc pěkný, že vůbec město Ostrov společně s MDDM pořádají takovou akci pro mladý lidi a určitě se mi to líbilo, velký úspěchy a líbilo se mi to“ – Ing. Jan Železný – starosta města.

Závěrečná soutěž, štafetový běh, který proběhl právě v úterý 29. května, se běžel v zámeckém parku. Jako první se na trať vydali běžci z prvního stupně.

„Trasa v zámeckém parku měřila 466 metrů, děti běžely naším krásným zámeckým parkem a myslím si, že si to užily. Běžely 4 děti za každý ročníku, takže těch 20 minut si ten první stupeň zaběhal“ Bc. Dagmar Gburová – pořadatelka.

Závod na se nakonec trochu zdramatizoval. Jako první doběhla do cíle štafeta ZŠ a MŠ Myslbekova, na druhém místě děti ze ZŠ Májová a na třetím místě ZŠ Masarykova. Nakonec přišlo rozčarování pro všechny tři školy. Jednička a trojka byly diskvalifikovány za zkrácení tratě a pětka za nesplnění požadavků, přišli s polovičním počtem běžců, proto každé dítě muselo běžet 2x. Přestože byly v nevýhodě, učitelé podali protest a závod tak neměl vítěze.

Druhý stupeň běžel trasu dlouhou 760 metrů a měl jasného favorita, který svou roli potvrdil. Jasným vítězem se stala ZŠ Masarykova, na druhém místě se umístilo gymnázium, na třetím ZŠ a MŠ Myslbekova, čtvrtá doběhla štafeta ze ZŠ Májová. ZŠ Masarykova vyhrála poslední soutěž a tím potvrdila i celkové vítězství v olympiádě ostrovských škol.

„No super, protože jsme skoro všechno vyhráli i dneska.“

„Tak já jsem byl asi jenom na této soutěži, myslím si, že se nám to dneska povedlo, všichni běhali výborně, dopadli jsme skvěle, vyhráli jsme, což si myslím, že je nejdůležitější, ale hlavně se zúčastnit. Všechny školy byly výborný, pěkný počasí, takže to vyšlo, paráda.“

„Mě to hodně baví, takže asi mě nejvíc bavilo na minitretře a jsem ráda, že máme hezký počasí a že i vyhráváme“.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov