Fotbalisté FK Ostrov se utkali s FC Karlovy Vary

Ve dvanáctém kole divize A se fotbalisté FK Ostrov utkali s první FC Karlovy Vary. Deby se neslo ve znamení útočného fotbalu, ale nakonec se bohužel radovali domácí, kteří porazili ostrovský tým 6:2.

V sobotu 5. listopadu se fanoušci ostrovského fotbalu mohli těšit na předposlední domácí zápas. FK Ostrov přivítal tým FK Slavoj Český Krumlov. Domácí byli po celý zápas více na míči, hosté byli zase produktivnější. Domácí by si určitě výhru zasloužili, ale nakonec vyšli vítězně hosté. Domácí mohli jít do vedení již ve třetí minutě, naopak hosté zahrozili ve 12. minutě, naštěstí střela šla mimo. Šance byly na obou stranách, ale nakonec se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

„V prvním poločase zatím je to remiza 0:0, prvních 10 – 15 minut jsme měli velké šance, myslím si, že jsme měli dát branku, abychom vedli. Máme víc ze hry, ale nemůžeme dát tu branku a to je zatím 0:0 a uvidíme v 2. poločase“, uvedl trenér Ivan Filip.

Druhý poločas opět začal nepřesnými přihrávkami, individuálními nezdary a osobními souboji. V 50. minutě domácí překombinovali slibnou akci a míč šel vysoko a daleko od brány. Nakonec skóre zápasu otevřeli hosté, František Persán se nemýli a Krumlov vedl 1:0. V 58. minutě se dočkali i domácí fanoušci, po standardní situaci se z krátkého rohu dostal míč až na kopačku Jindřicha Pachty, který vyrovnal. V 70. minutě mohl Ostrov otočit zápas, ale brankář hostů čaroval. Domácí měli ještě několik šancí, ale poslední slovo měli hosté. Ze standardky přistál centr přesně na hlavě Jiřího Cardy, který dostal Český Krumlov do vedení. Výsledek 2:1 už se neměnil.

„Myslím si, že jsme dneska především nedali branky a potom i individuálníma chybama jsme si tam nechali dát dvě branky a to byly největší chyby. Myslím si, že jsme se především neprosaili v té útočné fázi, dneska jsme byli i favoritem utkání, ten mančaft jse za námi. Hráli jsme o 6 bodů a to jsme nezvládli“, řekl trenér Filip.

V sobotu 12. listopadu se fotbalisté FK Ostrov utkají na hřiště soupeře v M. Lázní, které jsou na 9. místě o pět bodů před ostrovským týmem. O týden později se můžete těšit na poslední domácí zápas podzimní části.

„19. listopadu přivítáme Malši Roudná, který je velmi dobré mužstvo. Má tam i Otepku, bývalý ligový hráč, takže si myslím, že i diváci se mají na co těšit“, dodal Ivan Filip.

Rubriky:  Sport
Region:  Ostrov